Mindenki aki volt már búvárvakáción tudja: ami balul sülhet el egy túrán, az többnyire balul is fog elsülni – kivéve ha időben megtesszük a megfelelő óvintézkedéseket Murphy törvényének bekövetkezése ellen. Nézzünk most néhány egyszerű, de bevált módszert a csomagoláshoz.
1. Képzeld el magadat az úticél helyszínén. Informálódj, próbálj meg felkészülni még a váratlan helyzetekre is: eltérő hálózati feszültség, elektromos csatlakozók, gondolj a különböző elektromos töltőkre és elemekre. Minden használható, vagy beszerezhető lesz vajon a helyszínen is?
2. Vizsgáld át a búvárfelszerelésedet. Nézz meg gondosan mindent: a búvármellény leeresztőszelepeit, hevedereit és csatjait, a reduktort és az összes tömlőt, a lámpa és a kamera tömítéseit, na meg a tartalék alkatrészes dobozt is.
3. Használj csekklistát. Sokkal egyszerűbb és gyorsabb a pakolás ha szervezetten tesszük, egy lista segítségével ráadásul nem is fog otthon maradni semmi.
4. Másold le a fontosabb dokumentumokat. Jó ha van másolat az útlevélről, jogosítványról, búvárigazolványról, biztosításról, stb. Ma már egyszerűbb is mindez, csak lefotózzuk a mobiltelefonunkkal, esetleg megosztjuk valamilyen platformon a párunkkal, merülőtársunkkal és kész.
5. Legyen azonosító cédula a poggyászon. Mi van, ha leszakad a csomagfeladásnál ráragasztott cetli? Ahhoz, hogy a légitársaság ebben az esetben is tudja kié a csomag használjuk a táskákon direkt erre a célra kialakított tartót. Tegyük ide a nevünket és elérhetüségünket tartalmazó kártyát, vagy névjegyet.
Forrás: http://www.cressi.hu/2017/02/igy-csomagolj-repulos-buvarturara.html