Hogyan tartsd karban a búvárkomputeredet
Legyen szó komputerről, vagy óráról, a búvárkodáshoz készített precíziós műszerek mind csodálatosan ellenállóak, bírják a víznyomást és minden szóba jöhető igénybevételt ezzel kapcsolatban. Ugyanakkor érdemes figyelmet fordítanunk ezeknek az kényes műszereknek a megfelelő karbantartására azért, hogy megbízhatóan működjenek a lehető leghosszabb ideig. Íme néhány tuti tipp ahhoz, hogy búvárkomputerünk mindig top formában legyen.
1/ Ellenőrizzük az elem töltöttségi szintjét, ha szükséges töltsük fel, vagy cseréljük ki. Ha saját magunk cserélünk elemet győződjünk meg róla, hogy jó polaritással tettük a helyére, illetve gondosan vizsgáljuk meg a tömítő “O” gyűrű állapotát is, ne legyen sérült, vagy szennyezett.
2/ Ha rádiós jeladót használunk ellenőrizzük annak az elemét is.
3/ Vizsgáljuk meg a komputerünk rögzítési pontjait (szíj, csat, tömlő, tartó, stb.), keressük az elhasználódás, esetleges sérülések jeleit, ha szükséges cseréljük.
4/ Ellenőrizzük a kijelzővédő állapotát és rögzítettségét.
5/ Győződjünk meg róla, hogy minden gomb megfelelően működik.
Búvárkomputer karbantartás – Merülés után
1/ Hagyjuk a komputert 5 percig édesvízben ázni.
2/ Miközben áztatjuk, nyomjuk meg a gombokat, és kissé rázzuk is meg a komputert, hogy a rátapadt szennyeződések lejöjjenek róla. Ezután öblítsük le ismét édesvízzel.
3/ Különös figyelmet szenteljünk a nyomásérzékelő szenzor és a PC csatlakozó megtisztításának, alkalmanként fogkefével tisztítsuk meg ezeket.
4/ Alaposan töröljük meg egy száraz törölközővel és árnyékos helyen szárítsuk. Ne tegyük ki a komputerünket közvetlen napfénynek, vagy magas hőmérsékletnek, óvjuk mindenféle vegyi anyagtól, mert ezek tönkretehetik a tömítést.
5/ Egyes gyártók időszakos szervizt is ajánlnak modelljeikhez, ilyenkor újrakalibrálják, frissítik a szoftvert, ellenőrzik a tömítettséget és a működést. Egy ilyen szerviz a legjobb biztosítéka annak, hogy ne a búvártúra alatt mondja be az unalmast a komputer.